راهنمای مدیریت صفحات خانگی

پنل مدیریت

برای ورود به بخش مدیریت صفحات خانگی خود به آدرس prof.um.ac.ir/admin بروید و شناسه و کلمه عبور پرتال پویا را وارد نمایید.

پس از ورود پنل کاربری به شکل زیر نشان داده می شود که بخش های مختلف آن در تصویر مشخص شده است. برخی از گزینه های پراستفاده ی منو به صورت آیکون هایی در مرکز صفحه نیز تکرار شده اند.

prof-panel

مدیریت صفحات

گزینه «مدیریت مطالب سایت» از منوی سمت راست و یا آیکون «محتوا و مطالب سایت» را از کنترل پنل انتخاب نمایید. لیست صفحاتی که قبلا ایجاد کرده اید را نشان می دهد. به ستون عملیات مراجعه کنید. می توانید این صفحه را ویرایش، حذف و پیش نمایش آن را مشاهده نمایید

content-list

جهت افزودن صفحه جدید کافیست برروی آیکون create-icon در سمت چپ بالای صفحه کلیک نمایید.

content-create

عنوان صفحه را حتما باید وارد نمایید. نام مستعار نامی است که به صورت پیش فرض از عنوان ساخته می شود هرچند توصیه می شود یک نام مستعار کوتاه شده ثبت نمایید تا لینک خروجی تولید شده کوتاه تر و خوانا تر باشد. در باکس مربوط به محتوا که دارای ادیتور نیز می باشد می توانید متن دلخواه خود را بنویسید. امکانات آن بسیار شبیه سایر ادیتورهای وبی است. امکانی که ممکن است زیاد از آن استفاده کنید جایگزاری یک تصویر یا فایل می باشد.

جهت جایگزاری تصویر در بین متن ها آیکون گالری رسانه را کلیک نمایید.

gallery-icon

شکل زیر نشان داده می شود. تصاویری که قبلا بارگذاری کرده اید را لیست می کنید و شما می توانید با کلیک روی تصویر و آیکون link-icon اقدام به جایگزاری تصویر در متن نمایید

content-gallery

اگر تصویر مد نظر شما هنوز روی کامپیوتر شخصی شما است و هنوز روی سرور منتقل نشده است، ابتدا دکمه بارگذاری فایل را انتخاب نمایید.و فایل مورد نظر را در شاخه ای که مدنظرتان است بارگذاری نمایید. پس از بارگذاری در لیست نشان داده می شود و می توانید مطابق دستورالعمل گفته شده در صفحه قبل تصویر را داخل متن جایگزاری نمایید.

content-uploadfile

در بخش ایجاد مطلب گزینه و تنظیمات دیگری نیز وجود دارند که به اختصار توضیح داده می شود. به عنوان مثلا روی عبارت گزینه های انتشار کلیک کنید. همان طور که از نام آن هم مشخص است می توانید تاریخ های مرتبط با انتشار یا انقضای صفحه را ویرایش نمایید. گذاشن کلید واژه و توضیحات متا نیز باعث جستجوی مناسب تر صفحه در موتورهای جستجو مانند گوگل می شود.

content-publish

گزینه ی تصاویر و لینک ها را کلیک نمایید.

content-appendix

شما در این قسمت می توانید فایل ها و تصاویر مرتبط با متن خود را به صورت پیوست اضافه نمایید. نحوه ی نمایش آن ها به این شکل خواهد بود که در انتهای متن محتوا کلیه ی لینک ها و تصاویری که در این صفحه اضافه شده اند لیست و نشان داده می شوند. اگر تصویری که اضافه می کنید از نوع تصویر شاخص باشد آن تصویر در ابتدای متن نشان داده می شود.

تب بعدی، گزینه ها است . در این بخش می توانید قابلیت نظر دهی توسط کاربران را فعال یا غیرفعال نمایید و ترتیب نمایش مطالب یا اخبار را تغییر دهید

content-order

مدیریت مجموعه ها

در زمان افزودن مطالب یا اخبار باید مشخص کنید که این مطلب به کدام مجموعه تعلق دارد. دو مجموعه به نام وبلاگ و اخبار وجود دارند. شما می توانید مجموعه های دیگری را نیز اضافه نمایید. دو مجموعه اخبار و وبلاگ را هیچ وقت حذف ننمایید.

content-subject

مدیریت اخبار

مدیریت اخبار بسیار شبیه مدیریت مطالب است. فقط این که مواردی که اضافه می شود در مجموعه اخبار قرار می گیرد و اگر در قالب انتخابی لینک نمایش اخبار را فعال نموده باشید همه ی مطالب قرار گرفته در مجموعه اخبار را نشان می دهد.

مدیریت منو

سیستم به صورت پیش فرض دارای دو منو است که یکی از منوها در نسخه ی فارسی سایت و دیگری در نسخه انگلیسی سایت نشان داده می شود. گزینه هایی به صورت پیش فرض در این منوها فعال هستند. این گزینه ها می توانند فعال یا غیرفعال و حذف و اضافه شوند.

mainmenu

جهت افزودن گزینه جدید کافیست برروی آیکون create-icon در سمت چپ بالای صفحه کلیک نمایید.

mainmenu-additem

عنوان منو و نوع آیتم منو جزو گزینه های ضروری هستند. توصیه می شود سایر موارد را هم به دقت پرنمایید. به عنوان مثال زبان گزینه . ترتیب نمایش گزینه اضافه شده را در بین سایر گزینه ها نیز می توانید مشخص نمایید.

جهت فعال یا غیرفعال کردن(نمایش یا عدم نمایش) گزینه های منو کافیست وضعیت را تغییر دهید. توصیه می شود در صورتی که مایل هستید تغییراتی در گزینه های منو انجام شود، گزینه های پیش فرض ایجاد شده را به جای حذف، غیرفعال نمایید. تا امکان بازیابی آن با سرعت بیش تر و به شکل آسان تری مقدور باشد.

مهم ترین بخش در ایجاد گزینه، مشخص کردن نوع آیتم منو می باشد. همان طور که در شکل زیر مشخص شده است باید نوع آیتم منو را مشخص نمایید. پراستفاده ترین نوع ها موارد زیر است:

1- مطالب 2- اطلاعات پرتال 3- سیستم لینک

mainmenu-selecttype

اگر می خواهیم با کلیک روی گزینه منو یک مطلب خاص که قبلا ایجاد کرده ایم نشان داده شود. از لیست بالا مطالب و سپس یک مطلب خاص را انتخاب می کنیم.

mainmenu-typecontent

سپس برروی آیکن ذره بین در قسمت انتخاب مطلب کلیک کنید و در پنجره باز شده مطلب مورد نظر را انتخاب نمایید.

createmenu

در قسمت مرتب سازی میتوانید جایگاه منو را مشخص نمایید .در قسمت زبان هم زبان مورد نظر را انتخاب نمایید. و در نهایت منو را ذخیره نمایید.

سوابق کاری و تحصیلی

برای افزودن سوابق کاری و تحصیلی میتوانید از منوی سمت راست گزینه مورد نظر را انتخاب نمایید و با انتخاب ایکن بعلاوه در بالای صفحه ایتمهای مورد نظر را پر نمایید.(دقت داشته باشید هر دو قسمت فارسی و انگلیسی را پر نمایید سپس ذخیره کنید.)

addedu

addjob

بعد از ایجاد سوابق در بخش منوها با انتخاب ایتم منو از نوع مشخصات شخصی میتوانید لینک سوابق را ایجاد نمایید.

sbgh

+

وقت ملاقات

برای تعیین وقت ملاقات میتوانید از منوی سمت راست ایتم تنظیم وقت با دانشجو گزینه قرار ملاقات ها را انتخاب نمایید و با انتخاب ایکن بعلاوه در بالای صفحه ایتمهای مورد نظر را پر نمایید.

rezerv1

در این بخش لازم است بازه زمانی و بازه ساعت و تعداد پذیرش را مشخص نمایید تا به همان تعداد برای دانشجویان قابل رزرو باشد.

rezerv2

بعد از تعیین بازه ملاقات و ذخیره این بخش از قسمت منوها منوی مورد نظر را ایجاد نمایید تا برای دانشجو در صفحه شما قابل مشاهده و رزرو باشد(مشابه تصویر زیر).

rezerv3

بعد از رزرو وقت توسط دانشجو در قسمت عملیات میتوانید تعداد و مشخصات دانشجو را مشاهده نمایید.

rezerv4

rezerv5

در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر یا بروز مشکل با داخلی ۳۸۸۰۳۲۶۱(فرشته سادات حسینی) تماس بگیرید.

نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *